Krakonošovy pohledy

KK4 SOVK2012 KrakonosovoKralovstvi Baner680x180 OdmenyPutovani

RG - Registrace GLEJTŮ

RG - CHRÁNĚNCI S GLEJTY

 

razitko sbírkaKRAKONOŠOVO KRÁLOVSTVÍ POMÁHÁ PO POVODNÍCH…

Krakonošova sbírka – povodně 2013

Krakonošově království povodně poničily co mohly! Nejvíce na to doplatily základní, mateřské školy, sportoviště, veřejná místa, komunikace, mostky, krkonošské turistické trasy a příroda. Protože nám není lhostejný osud východních Krkonoš,  rozhodli jsme se podpořit to nejcennější. Pro tento účel vyhlásil  Svazek obcí Východní Krkonoše sbírku – „Krakonošova sbírka – povodně 2013“.

 

Ničivé povodně, které udeřily v noci z 1. na 2. června  2013 způsobily nečekané a rozsáhlé škody v Krkonoších a zasáhly některé z členských obcí a měst Svazku obcí Východní Krkonoše. Především Svobodu nad Úpou, Horní Maršov, Janské Lázně, Malou Úpu a Černý Důl.

Desítky vyplavených domů, stovky nešťastných lidí a škody za miliony,  to má na svědomí povodeň, která zasáhla i náš region. V obcích byly vyplaveny a zničeny desítky domů,  budovy mateřských škol, škol, dětská hřiště, sportoviště, veřejná prostranství, turisticky zajímavá místa.  Proto se starostové našich devíti obcí rozhodli spojit úsilí a vyhlásit „Krakonošovu sbírku – povodně 2013“, která bude určena na pomoc členským obcím a občanům postižených povodněmi. 

Prostředky získané z této sbírky budou použity na obnovu normálního života v těchto obcích.
Pro účel sbírky byl zřízen u KB Trutnov zvláštní účet číslo

107-5044590287 / 0100


Prostředky budou dle potřeby rozděleny a použity  k následujícím účelům:

  • Obnova a fungování mateřských škol
  • Obnova a fungování základních škol
  • Obnova veřejných prostranství a dětských hřišť
  • Obnova sportovišť
  • Oprava komunikací a mostků
  • Odstraňování škod po povodních 

Děkujeme všem, kterým není lhostejný osud těchto postižených míst a chtějí se i nadále vracet do krásných míst v Krkonoších. 

Svazek obcí Východní Krkonoše je garantem, že prostředky budou předány těm, co to nejvíce potřebují… 

Mgr. Tomáš Hendrych
předseda svazku

Sbírka byla vyhlášena dle § 4 odst. l zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon o veřejných sbírkách“)

slide sbirka povodne 2013

logo svazek

Národní 199, 541 01 Trutnov
tel.: (+420) 731 183 920, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

euro